MITROPA 2017 již brzy

 

Původně jsem chtěl něco napsat o probíhajícím poháru, ale rozhodl jsem se nakonec pro Mitropu, která už za tři dny začne v Maďarsku. Jsem totiž velice, převelice zvědav jak si povede náš mužský i ženský tým.

Oba týmy to budou mít velmi těžké – to je ale jenom dobře, protože zkušenosti z takových akcí jsou k nezaplacení.

Mužský tým jede ve složení: GM Krejčí GM Žilka IM Kriebel IM Ponížil a náhradník IM Kraus. Nevím, zda přesně takto budou i šachovnice. 

Letošní Mitropa je o něco slabší než normálně, ale stejně jde o velmi silný turnaj. Jak jsou jednotlivé týmy, mužské i ženské, najdete zde: http://event.chess.hu/mitropa2017/

Na Mitropu jsem velmi zvědav, hlavně pak na Honzu Krejčího – zda potvrdí výbornou formu a na Štěpána Žilku. Honza bude hájit určitě první šachovnici. Potvrdí vysoko položenou laťku? Pokud ano, pak patří na 100% do A týmu. Štěpánovi se tolik nevedlo, takže bude mít dobrou šanci vylepšit svoji reputaci. Ačkoliv je otázka zda bude hrát na druhé šachovnici.

Jsem samozřejmě zvědav i na další naše borce. Ale Cyril začal pracovat (pokud mám dobré informace) a nebude pro něj snadné skloubit práci s šachem. Tadeáš studuje těžkou školu v Praze MAT-FYZ a ani on asi nedělá šachy jako by měl, z pohledu jeho fanouška/ů 🙂

Nevím kolik prostoru dostane Tomáš, ale i on může ukázat, že jde nahoru.

Pokud si prostudujete složení týmu, uvidíte, že favoriti budou asi Maďaři a Němci, ale i my se můžeme tvrdě poprat o nejvyšší mety. Tým máme více než dobrý. 

Jsem zvědav…nějak se tým ČR v šachu dostal do oparu „nešťastných náhod“ (v náhodu nevěřím), kdy „neustále“ nevychází poslední kola atd. Myslím si, že tento mladý a ambiciózní tým má velkou šanci obsadit bednu a to na nejvyšším bodě 🙂 A ten opar nezdaru konečně odehnat pryč.

Co se týče žen, máme sestavu Magda Miturová Nataša Richterová Jana Zpěváková a Anna Marie Koubová

První tři hráčky jistě „pošilhávají“ po A týmu. Budou mít výbornou šanci ukázat co umí. Hlavně Magda na jedničce to bude mít velmi těžké, ale je to výborná příležitost ukázat, co dovede. 

Silný tým mají Němky, Maďarky a Italky. Náš tým by se měl snažit být nad půlkou, ale nebude to vůbec snadné.

Podobné akce jsou skvělé, protože nejenom ukazují herní připravenost, ale také psychickou odolnost, doslova psychickou sílu. Jde o repre akci, kde se bere všechno se vší vážnosti, nebo alespoň mělo. Z mého pohledu je to ideální turnaj pro B tým, kde by se hráči/hráčky měli snažit, makat na 100%, aby se dostali do A týmu, nebo alespoň „zaklepali“ či rázně „zabušili“ na dveře A týmu.

Jinak to nemá smysl. 

One thought on “MITROPA 2017 již brzy

  1. Ahoj Roberte, Štěpán bude prý nakonec drtit soupeře na 4. šachovnici (jinak máš pořadí správně) – sám jsem zvědav, co to přinese. Těžkou úlohu u holek bude mít především Anička Koubová, která na turnaj jede rovnou z ME v Rumunsku (18. místo po prohře v posledním kole). Řada jiných kandidátek nemohla, tak mládí vpřed!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *