Šachové soustředění v Senici (Slovensko) 27-29.09.2017

 

Již tradičně se koná šachové soustředění v Senici, ve dnech 27-29.09.2017. Všichni jsou srdečně zváni. Toto soustředění je tak trochu netradiční a jmenuje se „šachový trénink trochu jinak.“

Klasicky se bude trénovat, spát i stravovat na jednom místě a to sice v Penzionu Atlas – www.pwnzioatlas.sk

A opět klasicky mohu jen pět chválu na penzion atlas a na výborné podmínky k tréninku. Čepované pivo a možnost hrát bleskovky až do doby kdy Bobby Fischer šel spát (tedy do svítání 🙂 ) je samozřejmostí. Ačkoliv nyní nevím, jak dlouho vlastně čepují. Už dlouho jsem Bobbyho metodu nezkusil 🙂 A kdo chce být čerstvý na přednášku měl by také dost zvážit zda použít Bobbyho metodu  🙂

O čem bude přednáška? Přednáška bude rozdělena na tři části. Jednak psychologie/psychika v šachu dle přednášky Mariána Jelínka v Praze. Pokusím se přednést hlavní body a rozvinout je v šachovém podání. 

Dále se pak zaměříme na „co považuji za nejlepší šachový trénink.“ Toto téma jsem jednou lehce rozvinul na svých stránkách  www.sachycvek.cz  Zde samozřejmě půjdeme mnohem hlouběji a ukážeme si i hodně příkladů. Vezmu i některé své osobní věci ohledně trénování a ukáži je.

A jako třetí téma jsem si vybral „jak hrát proti silnějšími soupeři„. To je téma jednak šachové, ale také nešachové…ostatně všechny tři témata jsou provázána. Mám zkušenosti s tímto jak v dobrém, tak ale i špatném podání.

A proč se jmenuje přednáška „šachový trénink trochu jinak“ ? Jelikož si zde povíme dost i o tzv. nešachovém tréninku, tedy věcí ohledně psychologie/psychiky v šachu. Ale bude i spousta šachových věcí a ukázek.

Celkově bude 5 tréninkových bloků po 3 hodinách. Začíná se ve středu od 16:00.

Více informací ohledně přednášky jsou zde: https://sustredko.jogo.sk/

Těším se brzy na viděnou v Senici!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *