Šachové soustředění v Senici (Slovensko) od 3.11 do 5.11. 2017

 

Chtěl bych tímto všechny fandy šachu, bez rozdílů výkonnosti pozvat na šachové soustředění pořádané ŠK OSUSKÉ A OBČIANSKE ZDRUŽENIE LIDER v Senici na Slovensku, ve dnech 3.11 až 5.11. 2017 (pátek až neděle). Téma soustředění je Iniciativa.

K tomuto soustředění jsem napsal, cituji: „Mnoho šachistů, kteří chtěli pozvednout svoji úroveň (včetně autora těchto řádků), se muselo zaměřit na důležitou dovednost v šachu = boj o iniciativu a získání iniciativy (kolikrát i za cenu materiálu). V prvé řadě je třeba pochopit proč je to tak důležité a o jak silnou šachovou dovednost jde (to je podle mě klíčové, mnoho šachistů nechápe o jak mocnou zbraň jde). A pak se z příkladů naučit jak se bojuje o iniciativu a jak ji získat. Podíváme se na hodně příkladů a samozřejmě danou látku podrobně vysvětlím. Dále si řekneme, že jde (také) o silnou zbraň i z psychologického hlediska.

Musím se přiznat, že na tomto poli stále bojuji a snažím se posouvat vpřed, cítím a svým způsobem vím, že to je velmi důležitá věc, možná klíčová pro mě (=iniciativa a boj o ni), obzvláště pokud s tím máte problém (což já mám). Nyní to mám spojené i se zahájením, ale to není jenom moje chyba, ale i více hráčů. Takže takový „bonus“ soustředění bude i vysvětlení iniciativy z hlediska zahájení. Co bych doporučil a co ne, hodně se to prolíná s dynamickým chápáním šachu. Určitě tomu věnujeme hodně času.

Všechny informace a přihlášku najdete zde: https://sustredko.jogo.sk/

Kontakt na vedoucího je zde: Tomáš Perička, +421908 370 268, tomas.pericka@gmail.com 

Prostředí v Senici je ideální, kdo byl jenom potvrdí 🙂  Kde se trénuje, se spí i jí. Vaří výborně. Je možnost čepovaného piva, prostě ideál, odkaz na penzion Atlas (kde budeme, viz úvodní obrázek) je zde: www.penzionatlas.sk

Těším se brzy na viděnou v Senici!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *