Robert Cvek – Pavel Rakús na YouTube

 

Konečně další článek a ryze šachový. Stačilo však málo a nic by nebylo. Proč? Hned se to dozvíte.

Času opravdu nemám nazbyt, z toho hlediska pro mě není dobrá doba. Sám mám určité zdravotní problémy, tak i žena a do toho je permanentně nemocná dcera, třeba dneska měla skoro čtyřicítky. Moje radost z toho, že malá bude chodit (a být tam!) do školky se úplně rozplynula jako pára nad hrncem. Je nyní pořád nemocná. Ale to si museli projít všichni rodiče.

A teď si představte, že nahraji skoro čtyřiceti minutové video, dám do toho spoustu myšlenek a nápadů – přiznám se – že cítím, že to je jedno z nejlepších videí co jsem na YouTube Robert a Petr natočil (ale samozřejmě jde o můj subjektivní názor) a…A když si to pak chi poslechnout a Petrovi poslat k publikaci, tak nejde zvuk…

Já jsem myslel, že mě odnesou! Tak těžké bylo zajistit volný čas a dát do toho tu energii  všechno k ničemu…volal jsem Petrovi…kde jsem mu popsal jaký jsem trouba, že jsem si nezapojil zvuk…pak odpojuji mikrofon a..A ejhle! Zvuk jde. Takže naštěstí jsem si mikrofon dal do jiné díry a všechno se to nahrálo, jen ale horší kvalitou zvuku. Těžko popisovat mojí radost, hned jsem volal Petrovi. Honza Jílek pak upravil zvuk tak, aby to bylo snesitelné – Honzo jsi borec!!!

Takže teď vidíte, že někdy to není jenom tak udělat video 🙂 Pro mě poučení jasné, kontrolovat si kam strkám mikrofon a zda to vůbec funguje. Raději minuta kontroly, než pak přes půl hodiny pryč.

Pavel Rakús (viz.foto) sehrál partii skvěle a mohu jenom smeknout. Více se samozřejmě dozvíte z videa.

A jaká je obsahová kvalita videa, to může každý posoudit zde:

6 thoughts on “Robert Cvek – Pavel Rakús na YouTube

 1. Ahoj Robe, pěkně Tě soupeř odzbrojil. Alespoň jsi získal ten den místo výhry nového obvodního doktora :-).
  Pan doktor Rambousek už Ti pohlídá tlak po takovýchto zápasech :-).

  1. Ahoj Bobe, jj 🙂 Přesně tak, jsem moc rád, že mám tak skvělého lékaře a ještě šachistu, ideální kombinace!! 🙂

 2. No nepotešili ste ma, keď som si začal čítať tu vašu story 🙂 Ono to nakoniec bežalo, to video bolo fakt dobre. Skutočne asi najlepšie, aké ste natočili. Hahaha bohužiaľ aj takéto vecí sa občas stávajú. Našťastie dnes všetko dobre dopadlo, fanda šachu sa má načo tešiť…

  1. Jj, jak se říká konec dobrý, všechno dobré. Naštěstí i tak kvalita zvuku je zcela Ok díky Honzovi Jílkovi.

 3. Video opravdu perfektní, pro mě velký zážitek si to poslechnout, včetně toho lamentování :-). Jako obvykle jsi také Roberte neopomněl několikrát připomenout svůj zrovna nedobrý zdravotní stav, únavu atd… :-)). Ale znovu opakuji – celý ten rozbor partie včetně doprovodných komentářů je perfektní, opravdu působivé a zajímavé, jen tak dál, jsem nadšeným posluchačem!

  1. To jsem rád Davide 🙂 Budu nadále pokračovat v podobném duchu. Vážím si všech posluchačů a pokud se jim to ještě líbí, tím lépe!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *