Neúspěch na YouTube

 

Každý z nás si sem tam vypije hořký kalich. Právě o tom je dnešní video na YouTube. Měl jsem jedinečnou šanci si zahrát polskou extraligu a objevit své velké nedostatky.

Video je o moji partii, kterou jsem po zásluze a na konci i pěkně prohrál. Co však vedlo k prohře už tak jasné pro toho, kdo nezná komentář, není. Ukazuji zde co rozhodlo. Co jsem cítil před a po partii. Ukazuji na svůj neúspěch, který vedl k pádu pod hranici 2500 elo snad po sedmi či osmi letech. Nicméně je to velká otázka, zda to je neúspěch 🙂 Teď po týdnu starší, to vidím jako „dar z nebes“. Proč? To uvidíte za týden na YouTube, či později. 

Ps.: Na fotce je můj přemožitel a ten kdo mi (hodně) pomohl: Michał MatuszewskiSzachy w Polsce

Zde je video, snad se vám bude líbit:

3 thoughts on “Neúspěch na YouTube

  1. Dobrý den,
    rychlý dotaz, jak by se dalo zrychlit myšlení(pro šachistu samozřejmě excelentní dovednost, ale ne všichni ji mají od přírody že?), měl byste nějakého tipa?

    Děkuji za reakci!

  2. Dobrý den,
    to je těžké…pokud zrychlíte myšlení, pak budete rozhodně silnějším šachistou. Nejlépe řešit vhodné úlohy. Střídat s řešením strategických a pozičních věcí. S plnou koncentrací. A velmi důležité při rychlo myšlení je se naučit vnímat hrozby soupeře, zlepšit profylaktické myšlení.

  3. Jojo neúspech to je ťažká téma a hlavne so slabšími hráčmi, ktorí nie sú až tak dobrí. Mne sa to podarilo proti jednej slečne cez víkend. Stratil som jedného pešiaka na krídle v 22. ťahu a napokon som to prehral. Šance na výhru som vďaka tomu, nemal žiadne. Aj keď nehral som to až tak najhoršie a boli tam aj iné vplyvy. Podarilo sa mi aj vyrovnať hru po 35. ťahu, slečna hrala to pomerne kvalitne. Bohužiaľ prišla hrubá chyba v 63. ťahu a partia vyšla nazmar. V časovej tiesni s 5 minútami na hodinkách občas sa niečo pritrafí, teší ma však to, že hral som to oveľa pomalšie. K tomu hlavne zlá koncentrácia. Ťažko sa udržiava koncentrácia počas celej partie, keď vieš 4 hodiny o tom, že vyhrávaš kontumačne a ide o to odohrať to nejako a len užiť hru. Každá partia je pre mňa sviatkom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *