MČR v mém podání… na YouTube!

 
Takže zde jsou moje pocity a dojmy z mistrovství České republiky v Ostravě 2018. Celé jsem to odvykládal dle svých dojmů a pocitů (a celé najednou uff 😀 ). Sám jsem nevěděl co vlastně řeknu, neměl jsem žádnou šablonu, ani žádný obsah co vlastně budu říkat. I možná proto mě (tak moc) baví dělat videa na YouTube, protože nevím konečný výsledek a nevím co všechno řeknu, neřeknu. co zapomenu, co prozradím…. Výsledek je vždy v mlhách :-)  Stejně tak nakolik to bude dobré nebo špatné.
 
 

 
 
V každém případě moc děkuji všem fandům za podporu, moc děkuji všem co sledovali online živý přenos z MČR! Moc děkuji za skvělé komentáře Davidovi Kaňovskému a Štěpánu Žilkovi. Moc děkuji Honzovi Jílkovi, za jeho neocenitelnou pomoc.  A samozřejmě největší potlesk zaslouží Petr Koutný, nebýt jeho práce a jeho vizí, nebylo by nic, absolutně vůbec nic. A co se týče živých přenosů – mohu jenom dodat jen tak dále a houšť :-)
 
Vynasnažíme se s Petrem, abychom v této cestě vytrvali a aby těchto šachových zážitků bylo co nejvíce a aby to fungovalo jak má. Myslím si, že právě toto je nejenom koření šachu, ale i života. Tedy uvolnit se a bavit se tímto zázrakem 64 polí. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9 thoughts on “MČR v mém podání… na YouTube!

 1. Bolo to vynikajúce zhodnotenie turnaja, ako takého. Len pozor na zdravíčko, ale ako vidím tak už ste zvoľnili. Vaše stavy pri dvoch partiách ma veľmi nepotešili, ale dali ste to. To sa veľmi cení. Nabudúce MČR budete snáď víťazom.

  O mesiac idem ja na turnaj, som zvedavý ako to bude. Chcem zmeniť svoju hru, vyberať si od konca teórie skoro vždy z 3-4 ťahov a uvidím, ako sa mi to podarí. Cítim, že budem úplne grogy. Bude trochu problém s časom, keďže tempo bude 60 min. +30s, ale idem do toho. Dokiaľ budem s časom dobre, tak budem hrať svoju hru.

 2. Diky Roberte za zajimave postrehy. Ty zazitky se nedaji odhadnout, kdyz se clovek diva na on-line. Mne se nejvice libila partie s Honzou Vykoukem. Pekne stupnovani vyhody ve stredni hre a potom dobre zahrana vezovka. Ta partie s Honzou Mikesem se mi take libila. Byla rozhodne jina nez Vase oblibene pozicni mackani. Jinak smekam pred tim natocit temer dvouhodinove video na jeden zatah. My posluchaci to mame jednodussi. Rozdelime si to na tri casti, abychom neztratili koncentraci. Z tohoto hlediska povazuji delku vyukove lekce kolem 45 minut za optimalni. Preji at se dari.

  1. Rádo se stalo. To není problém 🙂 akorát asi jde ještě cítit z toho videa, že jsem byl unavený. Jj 🙂 Děkuji.

 3. Ahoj Roberte, konečně dokoukáno 🙂 Ta propast mezi tím, kdy se člověk probudí, a tím, kdy se hraje, je obrovská. Do toho na zrelaxování jen beton a smog. Pro nás, co jdem občas probudit slépky, tohle prostě není. Ve čtyři má partie končit, ne začínat. Liga je liga.

  1. Ahoj Štěpáne. Jj 🙂 hraní mám rád, ale všechno má své meze… Jj 🙂 A kolik máš těch slepic? Jestli jsem Tě s našimi sedmi kousky netrumfl? 😀

    1. Hmmm, tak to je něco 🙂 My jsme tedy měli koně, ale toho už (naštěstí) nemáme 🙂
     Ps.: Myslím živého, ne toho na šachovnici 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *