Otevíráme novou sekci! Psychologie šachu

 
 Tak to jsem věru nečekal. Nedávno mě jeden můj známý oslovil, zda by mohl publikovat své články o psychologii v šachu na mých stránkách. Byl jsem velmi mile překvapen. Samozřejmě jsem neváhal ani sekundu :-) Takže již brzy budou mít čtenáři možnost si na  stránkách přečíst články o psychologii šachu, který pro ně bude připravovat Martin Pardy.
 
Martina znám delší dobu, je to snad už dvacet let co se známe! (jak to běží…) Martin bydlí v Opavě, je hráčem Slezanu Opava a právě v Opavě jsme se setkávali nejvíce, také jsem u něj hodně krát přespal. Dodnes si pamatuji jak jsme o šachu dlouho diskutovali. Často jsme řešili různé metody tréninku, prostě všechno o šachu co vás jen napadne. Martin nejenom studoval nejrůznější materiály (některé překládal, pokud si dobře pamatuji z němčiny) a sebe vzdělával, ale také spolupracoval/trénoval s některými šachisty. Více pak uvidíte v rozhovoru. Mohu vám jenom napovědět, že byl klíčový trenér pro nejsilnějšího opavského hráče.
 
Časy se trochu změnily. Je pravda, že od doby co mám rodinu, se naše cesty  rozešly. Vídávali jsme se za posledních pět let zcela ojediněle. Ale tak to chodí. Rodina je život, hodně vám přinese, ale také něco odnese.
 
Martin vystudoval dvě vysoké školy a jednu právě o psychologii. Více pak bude v rozhovoru, který vyjde později. A právě na psychologii šachu se zaměřil a o tom budou další články.
 
Jsem moc rád, že tyto články budou vycházet na mém webu a také přesněji řečeno, že vůbec budou. (Když jsme se nedávno s Martinem setkali v Opavě, tak jsem mu po pravdě řekl, že budu velmi rád, když to bude na mých stránkách. Ale také jsem mu řekl, že na novoborských stránkách je daleko největší čtenost. Přesto Martin trval na mých stránkách! To mě samozřejmě potěšilo :-) ). O šachové psychologii a věcech okolo je minimum materiálu. Netřeba doplňovat, o jak důležité téma jde… 
 
Věřím, že spolupráce s Martinem bude dlouhodobá. Věřím, že otevře nové okno do světa šachu, které je zatím nejenom zavřené, ale i zatemnělé.

One thought on “Otevíráme novou sekci! Psychologie šachu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *