Šachy – Ivančuk – Caruana – komentuje Robert Cvek

Londýnský systém, Ivančuk, Caruana a komentář od Roberta. To je dnešní představení, které Vám nabízíme. Partie z roku 2012 a není tady tato partie náhodou. Ivančuk na vrcholu kariéry a Caruana na vzestupu a protože se blíží zápas o Mistra světa, tak minule tady byla partie Carlsena, tak dnes tady je Caruana. Hlavní nit této partie bude myšlenka Philidora, že pěšci jsou duší šachové hry.

 

 

 

3 thoughts on “Šachy – Ivančuk – Caruana – komentuje Robert Cvek

  1. Veľmi pekná partia len by som nedokázal to takto postaviť, aby 5 pešiakov bolo vpredu. Ako sa poznám, tak veľmi ľahko by som to prehral, keby som stváral takéto kúsky. Majstri sú majstri no. Ja dokážem ľahko prehrať, aj keď zahrám výstavbu e4,f4 resp. s opačnými farbami. Súper vie to oslabenie často využiť, tú slabosť pešiakov. Snažím sa to napriek tomu hrávať odvážne v rôznych sicílkach. Na druhej strane je potrebné sa učiť aj odvážnejšej a rozvážnejšej hre.

  2. Pěkná partie a dobrý nápad, jak agresivně hrát černými proti Londýnskému systému. Většina pozic Londýnského systému je statických a hraje se na střádání malých pozičních výhod.
    Děkuji za pěkný příklad a inspiraci.

  3. Díky moc 🙂 Rádo se stalo. Také jsem byl rád, že jsem našel takovou nevšední partii a ještě tak silných velmistrů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *