Magnus Carlsen v akci!

 

Zítra začíná Evropský šachový klubový pohár. Nejenom, že opět jede naše elitní jednotka z Nového Boru, ale také se představí mistr světa Magnus Carlsen!

Právě Magnus bude hrát za pátý nasazený klub Valerenga Sjakklubb (Norsko). S průměrným elo ratingem 2672. Počítám, že první dvě kola Norové v klidu vyhrají a pak od třetího kola půjde do tuhého a to by právě mohl mistr světa nastoupit. Co si myslíte, jak se ukáže před mistrovstvím světa? Jinak klub Valerenga Sjakklubb je složen hlavně z mladých zabijáků (Howell David W L, Grandelius Nils, Romanov Evgeny, Predojevic Borki, Tari Aryan atd.)

První nasazený je tým Alkaloid s brutálním elo průměrem 2741. Složení týmu je Andreikin Dmitry, Ding Liren, Eljanov Pavel, Jakovenko Dmitry, Kryvoruchko Yuriy a Yu Yangyi

Dvojkou je Nový Bor, přesně tak! S průměrným elem 2712. Tedy přesný název našeho týmu je AVE Novy Bor. Se sestavou: Wojtaszek Radoslaw, Harikrishna Pentala, Navara David, Vidit Santosh Gujrathi, Sasikiran Krishnan, Ragger Markus. Jako náhradníci zřejmě budou Viktor Láznička a Mateuš Bartel.

Trojkou je ázerbájdžánský tým Odlar Yurd s průměrem 2702. Je sympatické, že hráči jsou pouze z domácí země. A jejich sestava je: Mamedyarov Shakhriyar, Naiditsch Arkadij, Mamedov Rauf, Safarli Eltaj, Guseinov Gadir a Durarbayli Vasif.

A kdo ještě může pomýšlet na výhru je čtvrtý nasazený ruský tým  Mednyi Vsadnik St.Petersburg s průměrem 2696. Jejich sestava je: Svidler Peter, Vitiugov Nikita, Fedoseev Vladimir, Matlakov Maxim, Rodshtein Maxim a Alekseenko Kirill. Tedy dva zkušení mazáci a pak tým mladých a nadějných borců.

Za sebe jsem nejvíce zvědav na mistra světa. Kolik sehraje partií a jak mu to půjde. Myslím si, že to tak trochu může napovědět jak se připravuje/je připraven na blížící se zápas o mistra světa. Obhajoba nebude pro mistra světa snadná…a pak samozřejmě na vystoupení našeho týmu. Nový Bor má skvělou sestavu, ale bude to stačit na první místo?

Hraje se v Řecku od 15:00 (jejich čas). První kolo začíná 12.10.2018. Určitě skvělý předkrm před mistrovstvím světa… Více informací zde: http://chess-results.com/tnr373918.aspx?lan=5&art=8&turdet=YES&flag=30

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *