10. kolo MS komentuje Robert Cvek

 

Zbývají poslední tři partie. Drama vrcholí. Včera mistr světa získal nadějnou pozici i velký časový náskok. Přesto problémy vyzyvateli v podstatě nepředložil. Magnus asi není v nejlepší psychické kondici. Uvidíme co dneska. V minulé partii bílými vyzyvatel získal skvělou pozici po zahájení, bude i dneska na šachovnici svěšnikov? Nebo Magnus konečně na 1.e4 zahraje svůj korunní tah 1…e5? Nebo nás čeká jiné překvapení? Uvidíme. I tento den budu komentovat a moc se na vás těším 🙂

Přenos na YouTube Robert a Petr šachy můžete sledovat zde:

3 thoughts on “10. kolo MS komentuje Robert Cvek

 1. Takova poznamka na okraj. Docela se bavim tvrzenim, ze zapas je nudny a ze oba hrajou dle pocitace a ze driv se hraly bojovnejsi sachy, vice rezultativnich partii atd. Nedavno jsem si “studoval” cyklus o MS v letech 1976-78 (kde hral na GM Hort).

  A vysledky byly velmi zajimave: Polugajevskij vs Mecking 1-0, +1 =11 -0, cili JEDNA rezultativni partie. Hort vs Spasskij 1-1, +1=10-1, v doplnkovem zapase pak vyhral Spasskij 15 partii …

  Nebo cyklus 1970-72, Korcnoj vs Petrosjan 0-1, -0=9+1, Hubner vs Petrosjan 0-1, -0 =6 +1 …

  Jiste by se nasli i dalsi zapasy. Proste i tehdy (pred erou pc) byli hraci tak vyrovnani, ze rozhodovaly naproste malickosti, mozna i psychologickeho razu.

  Takze za mne, reci o “nudne” hre berme s velkou rezervou.

  Neco jineho je pak rozhodnout o titulu v rapidu, ci dokonce blesku (coz je dle mne zhovadilost), ale to uz je jina kapitola.

  Jinak Vam Roberte drzim palce, jen tak dal!!! 👍

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *