11. kolo MS komentuje David Kaňovský

 

Zbývají poslední dvě partie. Drama vrcholí. Magnus Carlsen se zvedá. Mistr světa dnes naposledy bílými figurkami ve vážné partii. Bude se prodlužovat?

Desátá partie byla neskutečně dramatická. Jsem velmi rád, že jsem právě takovou partii mohl komentovat. Magnus Carlsen mě velmi překvapil. Čekal jsem (od mistra světa) po deváté partii nějakou defenzívu, ale místo toho se mistr světa na svého soupeře vrhl jako“šílený“. Vyzyvateli muselo být hodně horko během partie…černé figurky začaly kroužit kolem bílého krále, hladové jako sup nad mršinou. Fabi musel naladit ty nejvyšší mozkové otáčky, aby se z nebezpečné pozice dostal. Nakonec partie skončila remízou v hluboké věžové koncovce. Ale jenom jedna věc – Magnus zbytečně šel králem na d4 (po dlouhém přemýšlení), aby pak musel koncovku ještě zachraňovat. Malý střípek, náhoda? Nebo ukázka, že mistr světa přes to všechno nebyl v úplné pohodě/kondici?

Můj typ je, že zápas skončí 6:6 a bude se prodlužovat. Uvidíme, čekám dneska velký nápor od mistra světa, po desáté partii bude mít psychologickou výhodu. Velmi se těším na komentář Davida Kaňovského. Ještě jedna věc, během desáté partie padl rekord ve sledovanosti v jeden okamžik (na YouTube Robert a Petr šachy), když bylo neuvěřitelných 740 přihlášených lidí. To je skvělé a my s Petrem jsme velmi rádi, že vás to baví. Že jste s námi. Bez vás by to nemělo smysl. Děkujeme!! A padne rekord dnes? 🙂

Myslíte, že to také skončí 6:6? Nebo dneska mistr světa (konečně!) udeří?

Přenos naživo můžete sledovat na kanálu YouTube Robert a Petr šachy zde:

4 thoughts on “11. kolo MS komentuje David Kaňovský

  1. Zdravím,
    ještě jednou děkuji za skvělé zážitky při sledování přenosů ze zápasů o titul mistra světa a za všechny výborné komentátory! Také si myslím, že zápas skončí 6:6 a bude se prodlužovat. Tipuji dvě bojovné remízy.

  2. Domnívám se, že je veliká prevděpodobnost, že zápas skonší 1:0. Fabiano si je vědom, že ve zkráceném tempu nemá mnoho nadějí, tak na závěr uchystá překvapení (na to podle mě hraje celou dobu). Vsadí vše na poslední partii a v ní bude rezultát.

  3. Dobrý den,

    zápas je od každé partie napínavější a napínavější, pro mě jako pro diváka je to skvělý zážitek, protože skoro žádná partie dosud nebyla až příliš nudná remíza. Je také zajímavé, jak rozdílné názory mají různí lidé na to, co se děje na šachovnici. Třeba v 8. a 10. kole se mi zdálo, že na přenosu od Robert a Petr šachy byli komentátoři vzhledem ke Caruanovi spíše skeptičtí, naopak TOP velmistři, kteří následně partie na stránkách Chessbase rozebírali, se báli o Magnuse… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *