12. kolo MS komentuje Robert Cvek poslední vážná bitva!

 

Je to tu! Poslední dvanáctá vážná partie. Skončí remízou a bude se prodlužovat?

Podle mě jsou tři možné scénáře:

A) Fabi nebude chtít prodloužení, kde má menší šance. Proto tuto partii pojme jako buď a nebo

B) Bude hrát jako normálně, nehledě na to zda bude nebo nebude prodloužení

C) Už se připravuje na prodloužení, partie bude krátká remíza

A co z toho je nejpravděpodobnější? O tom a samozřejmě nejenom o tom 🙂 si povíme na začátku přenosu. Jsem velmi rád, že budu u toho s vámi, těším se v 15:55. Dneska to bude jízda, jedem s medem 🙂

Komentovaný přenos na YouTube Robert a Petr šachy je zde:

6 thoughts on “12. kolo MS komentuje Robert Cvek poslední vážná bitva!

 1. Pravdepodobne podľa mňa sa budeme vidieť i v stredu 🙂 Myslím si, že v klasickej partii sa nebude riskovať a bude predĺženie. Pre diváka je to len dobre, hoci je smutné, že o víťazstve rozhodne rapid, či bleskové partie. Tak na to, že sa hrá len 12 partii celá táto slávnosť už aj niečo trvá a odohrať 24 partii, ako za starých čias by bolo už ťažšie. Bolo by to možno spravodlivejšie. Pravidlá sú také, aké sú a nič sa nezmení.

 2. D) připravovali se na prodloužení od samého začátku. Na 12 partii není pro ty dva, až takový problém kalkulovat se stavem 6:6. Partie sice jsou zajímavé, ale to je tím jak jsou dobří.
  do remízových pozic šli docela ochotně.

 3. nevím, jak dopadne dnešní partie …
  ale (pokud remis), tak můžeme konstatovat, že mistr světa (a to Magnusovi fandím) z posledních čtyřiadvaceti (!) vážných partií o MS vyhrál JEDNU – a i pokud titul v tiebradku obhájí, NEDOKAZAL porazit ani druhého vyzyvatele.
  Musím říct, že jsem z takového výkonu mistra světa docela rozčarován – sice několik partií bylo velice bojovných, ale to je vše
  Domníval jsem se, že by prospělo hrát na šestnáct partií .. už si to nemyslím, klidně by se proremizovali k tiebreaku i tak.
  Třeba máme smůlu v tom, že je v současnosti výkonnostní rozdíl mezi CA-CA minimální .. a že ten, kdo stojí hůře dokaže i takové postavení zremizovat ..
  Ale těch rezultátů je opravdu málo …

 4. Roberte, dle mojí databasse bylo h4 15x, ale jen zmíněné počítače hrály h5 (pak ještě nějaká partie freechess v německu asi také počítačů).
  Přišlo Sg5 Db8 (f6)

 5. – po odehrání (a šokovém ukončení 12 partie) – myslím Roberte, že poslední větou živého komentáře si to trefil … šachy potřebují jiného mistra světa (jinak bojujícího) než Magnuse.
  Celou dobu jsem Magnusovi fandil … ale na tiebreak měním názor, přeji si nového mistra světa

  šachům jako takovým by to rozhodně prospělo

 6. Šachy rozhodně nepotřebují nového mistra světa, ale potřebují změnu pravidel!!! Těch remíz je příliš mnoho, jediným řešením je ultimátní šach. Hra až do konce, remízy neexistují, v tenise to přece skvěle funguje, stačí to jen nastavit v mozku šachistů – remízy neexistují!!! Kdo 3x zopakuje pozici – prohrál, kdo byl zpatován – prohrál, pravidlo 50 tahů – vyhrál černý, pro všechny ostatní případy – kdo ztratil matující materiál jako první – prohrál. A je po problému…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *