Sebepoznání + odkaz na rozhovor s Marianem Jelínkem

 

Cesta sebepoznání je podle mě klíčová, ať už hrajete nebo nehrajete šachy. A jde o nekončící proces, protože život vám přinese nové a nové situace a tím pádem novou a novou školu. 

Také jsem měl v minulosti o sobě nějaké přesvědčení, která se ukázala jako lichá, když se život rozeběhl – jak už to bývá – tam, kde jsem netušil. Staré mýty se bořily a cesty se klikatily. 

Nejlépe se proutek ohne, když se na něj tlačí. Nikdy bych neřekl, ve své minulosti, že se tolik toho dá udělat… některé věci, které se zdají že vám uškodí, jsou právě přesným opakem. Ale co udělat abyste to zjistili? Bohužel někdy člověk, ke své škodě, to ani nezjistí. Nedal si šanci. Zmáčklo ho každodenní pohodlí.

Včera jsem shlédl velmi inspirativní rozhovor s Marianem Jelínkem. Myslím si, že tohoto pána není třeba představovat. Mě osobně se velmi líbila ta pasáž, kde mluví o tom, že trénovat  psychiku je velmi těžké (samozřejmě celý rozhovor se mi velmi líbil). Protože tam je každý jiný, má jiné nastavení. Co se hodí pro jednoho, může být pro druhého katastrofou. Myslím si, že podobné rozhovory jsou obohacením pro život a mohou být pro někoho i impulsem k zamyšlení a sebepoznání. Jsem rád, že vám zde mohu na něj dát odkaz:

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/91553/bereme-antidepresiva-a-pachame-sebevrazdy-zapomente-na-ego-a-strach-radi-kouc-jagra-a-pliskove.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *