Vánoční soutěž o knížky z galerie Dolmen s Robertem a s Petrem a…Pěkné Vánoce..

Krásné Vánoce Vám přejeme. Vánoce byly vždy  a jsou určitě pro každého těmi krásnými dny, kdy se plní přání, kdy se dělá radost a kdy štěstí, pohoda a láska je mezi námi všude doma. Jsem rád, že máme pro Vás kousek pohody, kousek radosti a kousek krásných dárků. Galerie Dolmen, přesně Martin Beil věnuje  a sám sponzoruje 10 knížek, 10. lidem  a my všichni, spolu s Robertem a Martinem věříme, že dělat radost má smysl…..

 

Proč Martin věnuje knížky?

 

Galerie Dolmen vydává šachové knížky, které jsou krásné a o kterých moc lidí neví a je to škoda. Tedy Martin chce říct, že v galerii Dolmen mají rádi šachy, dělají krásné věci a pro každého po celý rok, mají krásné věci, tedy když budete chtít koupit krásnou šachovou knížku, už víte kde…. http://sachy-dolmen.cz/hlavni-stranka

 

Našim cílem, je pomoct propagovat galerii Dolmen a říct Vám o ní, že tady jsou. Když budete chtít si koupit krásné knížky, udělat někomu radost na Vánoce, můžete tady, protože pro mě je vždy důležité vědět, kde co kupuji a proč? Kde už víte a proč? Třeba protože majitel galerie Dolmen pan Gabriel Slanicay sponzoruje šachový klub Kunovice a i díky němu hraje tento oddíl 2.ligu, protože pořádá šachové turnaje v Kunovicích protože vydává krásné šachové knížky a i protože Vám teď věnuje 10 knih a je to mnohdy mnohem víc, než si koupit něco někde a nevědět proč, tady je to mnohdy více než sleva, než akce, protože každou knížkou kterou si tady koupíte, budete pomáhat vydávat další knížky a vlastně tak děláte i pomoc té naší šachové komunitě….Když nakoupíte opravdu hodně knih, možná porazí Kunovice ve 2.lize Vlčnov….no to určitě ne, protože Vlčnov je jen jeden, ale já vždy rád podpořím lidi co dělají krásné věci pro šachy a kteří podpoří nás, v tom abychom Vám mohli přinášet šachovou radost a kdo ví, možná nás osloví více lidí, více firem a soutěžit budeme celý rok…Uvidíme, teď je to na Vás…

 

Proč je soutěž na stránkách sachycvek.cz a na FB Robert a Petr šachy? 

 

My s Robertem jsme moc rádi, za to že nás celý rok svým zájmem, komentáři, odběry podporujete a že jste s námi. Že s námi vytváříte krásnou šachovou rodinu, kde není prostor pro závist, nenávist ale je tam vše co dnes dělá lidi ještě lidmi….je tam radost, respekt, pohoda a přátelství a za to my Vám chceme poděkovat. Samozřejmě, je to i Vaše zásluha, je Vás opravdu moc a pro firmy můžete být zajímavé Vás oslovit, třeba tak jak může být pro galerii Dolmen dnes zajímavé Vás oslovit touto soutěží, proto každým nákupem nějaké knížky tady, nejen podpoříte dobrou věc, ale ukážete i ostatním firmám, že má cenu s námi dělat soutěže nebo i například přímé přenosy…..

 

hrajeme o 10 knih, dle vlastního výběru….http://sachy-dolmen.cz/hlavni-stranka/galerie-dolmen

 

pravidla hry a první soutěžní otázka v na facebuku Robert a Petr šachy už brzy….

Za několik posledních let vydalo Nakladatelství Dolmen přes třicet šachových knih http://sachy-dolmen.cz/hlavni-stranka/galerie-dolmen. Nejnovější z nich jsou Capablancova Učebnice šachu, Aljechinovy turnajové knihy Nottingham 1936 a New York 1927 a Laskerova turnajová kniha Petrohrad 1909.


José Raúl Capablanca, Učebnice šachu, 148 stran, 250 Kč
http://sachy-dolmen.cz/kniha/j-r-capablanca-ucebnice-sachu
Vynikající učebnice šachu od třetího mistra světa Josého Raúla Capablancy (1888-1942). Se svým obvyklým nadhledem a jednoduchostí autor vysvětluje základy šachů od pravidel, přes důležité zákonitosti až po užitečné praktické rady. Obsahuje řadu diagramů a praktických ukázek, které za desítky let od napsání knihy neztratily nic ze své poutavosti a užitkové hodnoty. Kniha je vhodná zejména pro začátečníky a mírně pokročilé hráče. 


Emanuel Lasker, Petrohrad 1909, 144 stran, 250 Kč
http://sachy-dolmen.cz/kniha/emanuel-lasker-petrohrad-1909
Turnajová kniha Emanuela Laskera (1868-1941) o jednom z nejsilnějších turnajů začátku 20. století. Turnaje v Petrohradě se zúčastnilo 20 hráčů, utkali se každý s každým. V turnaji zvítězili Lasker a Rubinstein před Durasem, Spielmannem, Bernsteinem a dalšími mistry. Kniha obsahuje všech 175 partií turnaje, všechny komentované tehdejším mistrem světa Emanuelem Laskerem. Nabízí vynikající náhled na úroveň a styl šachu v tomto období.


Alexandr Aljechin, New York 1927, 124 stran, 250 Kč
http://sachy-dolmen.cz/kniha/alexandr-aljechin-new-york-1927
Turnajová kniha Alexandra Aljechina (1892-1946) o druhém z dvojice slavných turnajů v New Yorku ve 20. letech 20. století. V turnaji hrálo 6 hráčů čtyřikrát každý s každým, zvítězil tehdejší mistr světa Capablanca před autorem knihy Aljechinem, následovali Nimcovič, Vidmar, Spielmann a Marshall. V knize najdete všech 60 partií tohoto turnaje s poučnými Aljechinovými komentáři, dozvíte se i o souvislostech mezi tímto turnajem a následným zápasem Aljechin – Capablanca o titul mistra světa.


Alexandr Aljechin, Nottingham 1936, 138 stran, 250 Kč
http://sachy-dolmen.cz/kniha/alexandr-aljechin-nottingham-1936
Aljechinova turnajová kniha o jednom z nejslavnějších turnajů šachové historie. V turnaji se 15 hráčů utkalo každý s každým, ve velmi vyrovnaném pořadí zvítězili Botvinnik a Capablanca 10 bodů, následovali Reshewsky, Fine a Euwe 9,5 bodu, Aljechin 9 bodů, Lasker a Flohr 8,5 bodu, dále Vidmar, Bogoljubov, Tartakower a další. Kniha obsahuje všech 105 partií s autorovými komentáři, můžete si tak udělat skvělou představu o stylu a úrovni špičkového šachu v období před druhou světovou válkou.

U všech těchto knih se jedná o první vydání v češtině. Na stránkách http://sachy-dolmen.cz/hlavni-stranka je navíc možné sehnat řadu dalších dříve vydaných knih překladů šachové klasiky za skvělé ceny, nově i zvýhodněné sady knih s poštovným zdarma.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *