on line treninky robert cvek m


Online tréninky (červen/jún):

Tento měsíc budeme dále pokračovat pěšcovou strukturou. A to sice tzv. malé/velké centrum.
Je to pěšcové struktura, kde má bílý pěšce e4 proti pěšci d6. Například po tazích 1.e4 d6 2.d4 e5 3.Jf3 exd4 4.Jxd4. Tato struktura vzniká v mnoha zahájeních, například ve španělské obraně po tazích: 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5 d6 4.d4 exd4 5.Jxd4 atd.

Podíváme se ale také na pěšcovou strukturu - a to navazuje na poslední lekci - a to sice, když je pěšec d4 proti pěšci e6. Například z Francie po tazích 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Jc3/d2 dxe4 4.Jxe4.

Chtěl bych tyto struktury probrat pořádně za obě barvy. Myslím si, že to je jedna z nejčastějších struktur vůbec. Může vznikat jak v otevřených, polootevřených, tak i ze zavřených her. Je tam docela dost plánů a možností. Ať už s malou nebo velkou rošádou, či fiančetování střelce (ať za bílého či černého) atd. atd.

První dva tréninky budeme studovat tyto pozice za bílé, druhé dva tréninky pak za černé. Vše si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme nejenom na vybraných motivech, ale také na vybraných/vzorových partií.
A jedno upozornění na závěr. Protože jde o poslední trénink (další budou až po prázdninách), čeká nás speciální bonusový kvíz, který bude 30.6. ve středu od 18,00 na cca dvě hodiny. Bude to bodovaná soutěž, kde vám budu dávat pouze příklady co jsme probrali od ledna/januára 2021 do posledního tréninku. Vítěz tohoto kvízu vyhraje tuto cenu: zahraji si s vítězem cca 1,5 hodiny jakýmkoliv tempem (jakým bude chtít, ale nejrychlejší tempo bude 3+2) na chess.com partie a pak si ještě telefonicky popovídáme o tom, jak vidím jeho silné a slabé stránky, co doporučuji + zodpovím dotazy atd. 

P.S.: Aby jste mohli soutěžit, je nutno mít email na gmailu, protože jen přes něj se dá psát do chatu na YouTube.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

1.díl  pěšcové struktury malé/velké centrum                      8.6. 2021

2.díl  pěšcové struktury malé/velké centrum                    15.6. 2021

3.díl  pěšcové struktury malé/velké centrum                    22.6. 2021

4.díl  pěšcové struktury malé/velké centrum                    29.6. 2021

Bonusový kvíz                                                                  30.6.2021

Online tréninky na měsíc červen 2021 můžete zakoupit zde:
https://form.simpleshop.cz/O0bP/


Jde o čtyři díly za měsíc červen/jún v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (červen
/jún):

Tento měsíc bych chtěl dojet KIDa! Bylo mi ctí s vámi probrat toto skvělé zahájení a jedno z vůbec nejhezčích v šachu. Co nás ještě čeká?
Musíme probrat tzv. domečky, tedy systémy, kde bílý hraje Jf3 s g3 a pak b3. Sám to hraji bílými a rád. Takže budu "sám sebe vyvracet", což ale udělám s chutí. Pak musíme probrat Londýn a Torreho. A ještě nejrůznější anglické systémy. Pokud bychom to nestihli všechno, pak v září/septembri to dokončíme určitě.

Na nss.cz budou vycházet - už vyšel první díl (http://www.nss.cz/idea-v-zahajeni-dil-1) - různé teoretické věci na KIDa za černého. Tento seriál je hlavně pro Vás a poděkování, že jste se mnou. Doufám, že Vám ještě více pomůže plout nekonečným mořem KIDa.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

15.díl     KID systém  Londýn a Torre                                   10.6.2021

16.díl     KID systém  domečky a variace anglické               24.6.2021

Online zahájení na měsíc červen 2021 můžete zakoupit zde:
https://form.simpleshop.cz/Exaq/

Jde o dva díly za měsíc červen/jún v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut.
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…