on line treninky robert cvek m


Online tréninky (květen/máj):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/Debq/

Dívali jsme se jak hrát otevřenou sicilskou za bílého i černého. Nyní je na čase se podívat jak se hraje zavřená sicilská a nejrůznější variace zavřené sicilské, tedy kde nehraje bílý tah d4 (a pokud ano, tak později a nebere na d4 figurou, ale pěšcem). A v této lekci - v tomto měsíci - se podíváme, jak se to hraje bílými i černými. Podíváme se na více zahájení a hlavně na typové pozice, které zde vznikají. První dvě lekce budou z pohledu bílého a druhé dvě lekce z pohledu černého.

Hlavně se podíváme na klasickou zavřenou sicilskou a různé "odrůdy" zavřené sicilské a pak na sicilskou s f4 nebo Jc3 a f4. Podíváme se také na plán s c3 a d4. Všechno probereme z pohledu bílého, ale také černého. Pro nás bude klíčové dobře pochopit základní myšlenky a ideje. Zrovna tyto zahájení skoro vůbec neumím "tah od tahu", tedy neznám přesné pořadí tahů, ale docela dobře vím, co mám dělat s (danými) typovými pozicemi. A to si myslím, že je alfa a omega.

Klasika pro nás budou VZOROVÉ PARTIE  a samozřejmě také MOTIVY. Pokud hrajete sicilskou bílými nebo černými nebo chcete hrát, o to budou tyto přednášky pro vás důležitější. Ale i pro někoho, kdo to nehraje, to bude důležitý vzhled do typových pozic.

Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem většinou nikdy nikde nepublikoval. Po těchto trénincích budete daleko lépe chápat tyto struktury a dobře se v nich budete orientovat - my se samozřejmě zaměříme na plány, na figury, na motivy a další nuance (těchto) typových pozicí. A to je klíčové z hlediska šachové strategie.

Poznámka: Protože je MČR v amatérů (6.-11.5.) a v květnu/máji je pět úterků, tak v době konání MČR nebude v úterý online trénink. Začneme tedy 2.5. a pak další trénink bude 16.5. atd. klasicky budou 4 úterky.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

(POZOR je 5 úterků a 9.5. bude volno)


1.díl      Zavřené sicilské struktury       1.díl                  2. 5. 2023

2.díl     Zavřené sicilské struktury       2.díl                 16.5. 2023

3.díl     Zavřené sicilské struktury       3.díl                 23.5. 2023

4.díl    Zavřené sicilské struktury        4.díl                 30.5. 2023

Jde o čtyři díly za měsíc květen/máj v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

 
Online zahájení (květen/máj):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/pOwG/

Pojedeme dále v takzvané Bogoindické za černého, tedy zahájení po tazích 1.d4 Jf6 2.c4 e6 3.Jf3 Sb4+!? Zaměřili jsme se v minulém tréninku na 4.Jc3 a 4.Jbd2 V tomto, květnovém/májovém tréninku, se zaměříme na hlavní pokračování a sice 4.Sd2 což se hraje i nejčastěji.

My černými budeme hrát po 4.Sd2 De7! a bílý má pak dvě základní myšlenky a sice po 5.g3 Jc6 nyní zahrát 6.Sg2 nebo 6.Jc3. Samozřejmě se na všechno pořádně podíváme. Včetně i jiných odboček. Opět se klasicky zaměříme na varianty, ale také na vzorové partie a motivy.

Jak už jsem psal minule, v Bogoindické mám velkou zkušenost a patří to mezi moje nejoblíbenější zahájení.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:


Bogoindická za černého     3.díl                     4.5. 2023

Bogoindické za černého     4.díl                   18.5. 2023

Jde o dva díly za měsíc květen/máj v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…