on line treninky robert cvek m


Online tréninky (listopad/november):

Online tréninky můžete zakoupit zde:

https://form.simpleshop.cz/a94j/

Chtěl bych se v trénincích před Vánocemi zaměřit na FIGURY. S pěšcovými strukturami rozhodně nekončíme, jenom si od nich dáme "chvíli pauzu". Základem strategie jsou jednoznačně figury. Cit pro figury. Abychom si tento cit vybudovali a prohloubili, je dobré se podívat na konkrétní pozice s konkrétními figurami. Klíčem je podobné pozice znát a tedy i CÍTIT a VĚDĚT do čeho máte (nemáte) směřovat.

PS.: Je zajímavé, že třeba Kramnik říkal, že tento cit pro figury je naprosto klíčový. Třeba Magnus Carlsen ho už měl velmi brzy a velmi brzy cítil a věděl co dělat s figurami. Mimochodem tato vlastnost u něj dominuje.

V listopadu/novemberi se podíváme na nestejnobarevné střelce ve střední hře. Pouze ve střední hře, protože koncovky s nestejnobarevnými střelci jsme už brali v lekcích o koncovkách. Nestejnobarevní střelci jsou klíčové téma. Podle mě jedno z nejlepších témat na citu pro pozici/figury. Budeme se tím zabývat první dvě lekce. Podíváme se na to jak je tam důležitá iniciativa/souhra figur, role (postavení) králů, jak je to s obranou a útokem a samozřejmě pak jak obecně cítit tyto pozice. Kdy a proč do podobné pozice směřovat a kdy ne. Klíčem pro mě je, abych vám vysvětlil tyto pozice a hlavně vám pomohl si vybudovat cit na tyto pozice.

Další dvě přednášky bych chtěl věnovat těžkým figurám ve střední hře. Půjde hlavně o těžké figury. Jak s nimi zacházet a proč, spolupráce dámy a věže, či věží, klíčová role krále/ů. Budou příklady bez lehkých figur (většina) i s lehkými figurami. Opět i u těchto dvou lekcí si kladu za úkol, abyste po jejich zhlédnutí ZNALI a CÍTILI podobný typ pozic. Mimochodem jeden z největších expertů těchto pozic byl Alexander Alexandrovič Aljechin.

V prosinci budou dvě přednášky (píši již předem) 1. a 8. 12. a zde se opět budeme zabývat tématem citu pro figury.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

1.díl citu figur   nestejnobarevní střelci   ve střední hře 1.díl               3.11. 2020

2.díl citu figur   nestejnobarevní střelci  ve střední hře 2.díl               10.11. 2020

3.díl citu figur   těžké figury  ve střední hře 1.díl                                17.11. 2020

4.díl citu  figur   těžké figury  ve střední hře 2.díl                               24.11. 2020

Jde o čtyři díly za měsíc listopad/november v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (listopad/november):

Online zahájení můžete zakoupit zde:

https://form.simpleshop.cz/OPOr/

Pokračujeme dále s královskou indickou za černého. V první díle jsme se dívali na vzorové motivy a partie + další zajímavosti, ve druhém díle jsme si ukázali (ukážeme) klasickou/hlavní variantu. Ve třetím díle ještě budeme dodělávat klasickou/hlavní variantu a tím s ní skončíme. Ve čtvrtém díle bych se chtěl zaměřit na "otravný systém s g3", tedy na královskou indickou s g3.
Je to velmi populární (systém s g3) a platí to za jednu z nejlepších zbraní proti KID. Opět vám ukáži ne jednu, ale více cest. Přesně v tom duchu, v jakém pojedu celé zahájení KID za černého. Jak jsme si řekli, klíčová je flexibilita!

V prosinci pak budou klasicky dva tréninky (píši již předem) na zahájení 3. a 10.12.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

3.díl     KID černé hlavní varianta 2.díl                               5.11.2020

4.díl     KID černé  systém s g3                                          19.11.2020

Jde o dva díly za měsíc listopad/november v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…