on line treninky robert cvek m


Online tréninky

Zakoupit můžete zde:
Detail produktu: "Říjen 2023 - Online trénink" (simpleshop.cz)

Pokračujeme dále ve velkém tématu hodnocení pozice a plánu hry.

 
V prvních trénincích jsme se zaměřili na LOGIKU v šachu. Je to jakási vstupní brána do světa hodnocení pozice a plánování hry. Pochopení logiky šachu nám hodně pomáhá ve "zdravém hraní šachu" a tím pádem i hodnocení a plánování.

 
V těchto trénincích se zaměříme hlavně na HODNOCENÍ POZICE. Podíváme se JAK se hodnotí pozice, PODLE čeho a PROČ se hodnotí. Myslím si, že toto je naprosto klíčové, protože dobré pochopení "jak, podle, proč" nám ukáže hodnocení pozice = obecný návod a s tím i úvod plánování. Uvidíte sami, jak se nám zde bude hodně hodit téma které jsme probírali a sice LOGIKA v šachu. Mimochodem na LOGIKU v šachu budeme často narážet.

 
Plánování nebude v těchto trénincích (říjen/október) hlavní téma, ale podíváme se na úvod ohledně plánování a hlavně - a to je velmi důležité - vidět klíčové propojení mezi hodnocením pozice a plánování hry. Podíváme se také na několik příkladů, jak špatné hodnocení pozice "generuje" špatný plán = klíčem bude, abyste to velmi dobře pochopili a viděli důležitou provázanost hodnocení pozice a plánování hry.

 
Začneme od základních věcí co se týče hodnocení pozice a půjdeme hlouběji a hlouběji. Chtěl bych toto téma rozebrat se vším všudy. Chtěl bych vám pořádně vysvětlit (všechny) principy hodnocení v šachové partii a nakolik to ovlivňuje plánování.

 
Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:
 
10. 10. 2023 - 5. díl - Hodnocení pozice a plánování 5. díl
17. 10. 2023 - 6. díl - Hodnocení pozice a plánování 6. díl
24. 10. 2023 - 7. díl - Hodnocení pozice a plánování 7. díl
31. 10. 2023 - 8. díl - Hodnocení pozice a plánování 8. díl

 
Jde o čtyři díly za měsíc říjen/október v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení

Zakoupit můžete zde:
Detail produktu: "Říjen 2023 - Online zahájení" (simpleshop.cz)


Pokračujeme dále v systému 1.Jf3 s 2.g3 za bílého. V prvních dvou dílech jsme si ukazovali Grünfelda naopak a KIDa naopak s ...Jf6. V této lekci se ještě podíváme na některé systémy KIDa naopak, kdy černý nedává jezdce na f6. Tedy pořadí tahů 1.Jf3 c5 2.g3 Jc6 3.Sg2 e5 4.0-0 d5 5.d3 a nyní, když černý hraje 5...f6 nebo 5...Se7. A dále se budeme dívat, když černý reaguje fiančetem. Tedy například pořadí tahů: 1.Jf3 c5 2.g3 g6 3.Sg2 Sg7 4.0-0 a nyní když černý reaguje 4...Jc6,4...Jf6 nebo pěšci v centru.

 
Systém s 1.Jf3 s 2.g3 je velmi flexibilní a bílý zde má více možností (například bílý reaguje tahem c4 a přechází do anglické). V každém tréninku tyto možnosti ukáži, abyste si případně mohli rozšířit toto zahájení. Stejně tak to platí pro pozdější varianty. Protože jedna z velkých výhod tohoto zahájení je právě obrovská flexibilita a také zdaleka tolik nerozhoduje znalost konkrétních variant. Rozhoduje hlavně pochopení pozice a znalosti plánů a motivů.

 
Důležitá poznámka: Rozhodl jsem se po posledním online zahájení, že trochu uberu variant a více přidám vzorových partií a pokusím se to tedy více vysvětlit z hlediska motivů, plánů a tím pochopení daných pozic. Na to budu brát větší důraz. Chtěl bych, aby každý zahájení dobře chápal a dobře věděl co má dělat a proč.

 
Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

12. 10. 2023 - Systém za bílého s 1.Jf3 a 2.g3 - 3. díl                
26. 10. 2023 - Systém za bílého s 1.Jf3 a 2.g3 - 4. díl
             
 
Jde o dva díly za měsíc říjen/október v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…