on line treninky robert cvek m


Online tréninky (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/zewD/

V lednu jsme probírali téma INICIATIVA v šachu. Jelikož je to velmi důležité téma a pro praktický šach často rozhodující, budou v únoru ještě dvě lekce na iniciativu v šachu. Ty lekce se pokusím propojit s praktičností v šachové partii. Ukážu a prohloubím téma iniciativa v šachu z hlediska praktické hry. Například viděli jste partii 1. kola ve Wijku 2021 Carlsen - Firouzja? To byl typický příklad na iniciativu/praktičnost v šachové partii. Pokusím se toto téma co nejvíce vysvětlit a ukázat velkou důležitost iniciativy z hlediska praktického šachu.

Druhé téma budou pěšci. My jsme se dívali na figury (jezdce, těžké figury, nestejnobarevné střelce), ale ještě jsme se nezaměřili (více) na pěšce. Nepůjde o pěšcové struktury, spíše o správnou souhru pěšců s figurami a všechno důležité o pěšcích ve střední hře. Přece pěšci jsou duší šachové hry. Na toto téma budou dvě lekce. Pokusím se všechno podstatné vysvětlit a ukázat (o pěšcích) ve dvou lekcích.

V březnu/marci se vrátíme zpátky k pěšcovým strukturám.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

5.díl iniciativy/praktičnosti                   2.2. 2021

6.díl iniciativy/praktičnosti                   9.2. 2021

1.díl pěšci duší hry                             16.2. 2021

2.díl pěšci duší hry                              23.2. 2021

Jde o čtyři díly za měsíc únor/február v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/EqbK/

Pokračujeme dále s královskou indickou za černého. Chtěl bych se tento měsíc zaměřit na - v poslední době velmi populární - systémy s h3. Tedy buď v pořadí tahů 1.d4 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 a nyní 5.h3 (tzv. Makogonov systém) nebo po 5.Jf3 0-0 nyní 6.h3. Jde o systémy, které se v poslední době často vyskytují. Ve dvou lekcích si rozebereme celý tento systém a od dalšího měsíce pojedeme na jiné systémy.
Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

9.díl       KID černé  systém s h3 1.díl                           4.2.2021

10.díl     KID černé  systém s h3 2.díl                          18.2.2021

Jde o dva díly za měsíc únor/február v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut.
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…