rabbit 1903016 1920


Když tak přemýšlím, tak jsou tyto Velikonoce už druhé za sebou ve znamení nemoci Covid 19 a ve znamení vládních nařízení. Jak jste letošní Velikonoce prožili? S mojí rodinou se snažíme vládní nařízení dodržovat. Užili jsme si domácí pohodu s filmy a malýho syna. Když jsme šli na procházku, tak jsme potkávali 99% lidí bez roušek. Vede mě to k myšlence, že lidé roušky venku už skoro nenosí. Ale příjemná procházka na čerstvém vzduchu je určitě potřeba.


Dřív jsem neznal moc lidí, kteří onemocněli touto zákeřnou nemocí. Teď už znám málo lidí kdo tuto nemoc neměli. Je toho hodně a nikdy nevíte zda se ocitnete v nemocnici a nebo zda nebudete ani vědět, že jste nemoc, kterou způsobuje virus Covid 19, měli.

A co šachisté? Kde hrají? Kdo má zájem, tak hraje online turnaje v rychlejším tempu. Také to občas zkusím, ale jsem více zaměřen na vážné turnaje. Tuto sobotu jsem si poprvé zahrál turnaj Meteleskum Bleskum. Hrálo nás přes 200 a to je velmi slušná účast. Když hraje tolik lidí, tak je to super!

Kdy myslíte, že začnou šachové turnaje face to face? V létě? Na podzim? Pevně věřím, že na podzim se život vrátí do normálu a rozjedou se i soutěže družstev. Mně osobně šachové turnaje a soutěže družstev moc chybí. Uvidíme jak na tom budeme - zda budeme promoření nebo naočkovaní. Všechno ukáže čas. Nikdo to nedokáže odhadnout, bohužel.

Užívejte i tak šachového života alespoň online.

Karel Bartoš

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…