Pan Igors Rausis má zákaz hraní šachu na 6 let (myslí se oficiální soutěže a turnaje). A ztrácí titul velmistra. Nedošlo však (proč?) ke ztrátě elo bodů. Velmistr Širov pak polemizuje, zda nejde o příliš tvrdý trest. Píše, že doposud byl nejpřísnější trest 3 roky distanc. A na konci píše, co si o tom myslíte.Toto se ukázalo na statusu Facebooku velmistra Alexeje Širova:

 

Igor Rausis is banned for 6 years from playing and also stripped from his GM title that he's been holding since more or less 1992. No rating change for some reason. I am not sure, I agree with such severe sanctions even though I perfectly understand that Igor has been guilty. But still, many players have been guilty in similar way, some of them haven't even been caught, some of them got very short ban. The biggest ban so far has been 3 years, that would be perfectly justified in Igor's case. But 6? Would be interested in your opinions.

 

Tedy volně přeloženo + hlavní závěr:

Pan Igors Rausis má zákaz hraní šachu na 6 let (myslí se oficiální soutěže a turnaje). A ztrácí titul velmistra. Nedošlo však (proč?) ke ztrátě elo bodů. Velmistr Širov pak polemizuje, zda nejde o příliš tvrdý trest. Píše, že doposud byl nejpřísnější trest 3 roky distanc. A na konci píše, co si o tom myslíte.

 

Četl jsem (se svoji angličtinou...) další komentáře na FB. Vyjadřovali se i elitní velmistři jako Pavel Eljanov, Ivan Čeparinov a další. Skoro všichni byli pro tento trest, dokonce pro ještě tvrdší, jak třeba napsal rumunský GM Levente Vajda. Je velmi zajímavé číst tuto diskuzi.

 

Na závěr dávám jasné a srozumitelné vyjádření elitního velmistra:

 

Pavel EljanovToo soft. Lifetime ban and criminal prosecution would be fair.

 

Volně přeloženo: Příliš měkké. Celoživotní zákaz a trestní stíhání by bylo spravedlivé.

Komentáře (2)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Maju byt jasne stanovene tresty a bolo by vymalovane.
A netreba zabudat ani n atresty za vopred dohodnuty vysledok

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…