on line treninky robert cvek m


Online tréninky (duben/apríl):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/ooE4/

V minulém měsíci (březen/marec) jsme začali téma "jak si založit styl na jednoduchosti" neboli jednoduchý styl. Styl jednoduchosti je hlavně postaven na postupném přehrávání vašeho soupeře, kde se snažíme minimalizovat hru/protihru soupeře. Tento styl je založen (hlavně) na statických faktorech a přechodu (pokud to jde) do koncovek. Nicméně jak jsme viděli (třeba černými), není to vždycky jen o tom všechno měnit a co nejvíc pozici "tupit".

A právě tento měsíc si toto téma rozvineme. Styl jednoduchosti není jen o tom rychle mířit do koncovky, protože někdy to prostě nejde, třeba když máte černé figury. Jak jsme se dozvěděli (a stále dozvídáme) v březnovém/marecovém tréninku. Klíčem je se nedostat právě do pasivní pozice. Nebo do pozic, kde si "nezahrajete".

V této druhé části si rozvineme některé dynamické faktory stylu jednoduchosti a hlavně pak oběť kvality. Je zajímavé, že dva velcí představitelé stylu jednoduchosti - Ulf Andersson a Tigran Petrosjan byli proslavení obětí kvality. Jak je to možné a jak to dopadá na náš styl jednoduchosti si samozřejmě vysvětlíme a podíváme se na spoustu příkladů. A nepůjde jen o oběť kvality.

Musíme si uvědomit, že styl jednoduchosti není jen o statických "nudných" pozicích i zde je třeba umět a chápat dynamiku, jen trochu jinak než tomu je v pojetí agresivních, dynamických hráčů jako byli například Garry Kasparov nebo Michail Tal. Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme včetně nového pohledu na dynamiku v šachu (z hlediska stylu jednoduchosti).

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

5.díl    Stylu jednoduchosti                        5.4. 2022

6.díl   Stylu jednoduchosti                        12.4. 2022

7.díl   Stylu jednoduchosti                         19.4.2022

8.díl   Stylu jednoduchosti                        26.4.2022

Jde o čtyři díly za měsíc duben/apríl v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

 
Online zahájení (duben/apríl):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/Eb08/

Minule jsme (konečně) ukončili 1.e4 e5 za bílého. Tento měsíc se vrhneme na Caro-Kann za bílého. Podíváme se na systém: 1.e4 c6 2.Jf3 d5 3.Jc3. Nyní samozřejmě stojí černý nad křižovatkou, protože může hrát 3...dxe4 nebo 3...Jf6 a hlavní systém po 3...Sg4. Na všechno se pořádně podíváme ve dvou dílech. Mám relativně velkou praxi za bílého v tomto systému, protože jsem na Caro-Kann hrával jen tento systém.

Základní myšlenka je v hlavním systému po 3...Sg4 zahrát 4.h3 a po výměně na f3 (černý může ale ustoupit na h5) hrát na dvojici střelců. Kdysi to byl velmi populární systém Bobbyho Fischera. Dnes ho používá Maxime Vachier-Lagrave.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:


13.díl     Pozičně 1.e4  Caro-Kann 1.díl               7.4. 2022

14.díl     Pozičně 1.e4  Caro-Kann 2.díl              21.4. 2022

Jde o dva díly za měsíc duben/apríl v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…