on line treninky robert cvek m


Toto budou poslední tréninky do prázdnin. Přes prázdniny bude volno ačkoliv něco určitě udělám, ale ne v tomto formátu. Po prázdninách se opět všechno klasicky rozjede.

Online tréninky (červen/jún):

Pokračujeme dále v pěšcových strukturách. Rád bych v červnu/júnu probral pořádně Maroczyho pěšcovou strukturu a "Ježko-vitou" strukturu.

V prvních dvou trénincích bych se chtěl zaměřit na Maroczyho pěšcovou strukturu. Je to struktura, kde bílý má převahu v centru - pěšce h2,g2,f2/3,e4,c4,b2/3,a2 a černý má pěšce h7,g6,f7,e7,d6,b7,a7/6. V prvním tréninku se podíváme jak hrát tuto strukturu za bílé. Pořádně se podíváme na "všechny" plány. Trochu se podíváme i na teorii, která vzniká z urychleného draka (ale nejenom z něj jak vám ukáži). Možná budete překvapeni z jakých zahájení se dá dojít do této struktury.

Druhý trénink se podíváme jak tuto strukturu hrát černými. Jelikož sám hraji a mám rád urychleného draka, tak se na to podíváme hodně důkladně.
Další dva tréninky budou na "Ježko-vitou" strukturu. Tak trochu to doplňuje, nebo navazuje na první dva tréninky, protože i zde půjde o pěšcovou převahu v centru a podobné postavení pěšců.
Jde o strukturu, kde bílý má pěšce: h2,g2,f2/3,e4,c4,b2/3,a2 a černý h7,g7,f7,e6,d6,b7/6,a7/6. Mimochodem ohromných propagátorem "ježka" za černého byl Ulf Andersson, poté, co dostal v exhibiční partii od Bobbyho Fischera hroznou nakládačku právě v ježkovi, kterého Bobby postavil bílými (!) Mimochodem to bývala moje velmi oblíbené zbraň, když mi bylo kolem dvaceti let. 

V prvním tréninku se podíváme jak hrát tyto pozice za bílého - tedy velké centrum. Jemně se dotkneme i zahájení, tedy z jakého zahájení mohou vznikat tyto struktury. 
A poslední trénink se podíváme na tyto struktury za černého - tedy malé centrum. Osobně mám docela velkou praxi za bílého, ale hrál jsem/učil jsem se tyto pozice i za černého. Hlavně pak ve variantě 1.e4 c5 2.Jf3 e6 3.d4 cxd4 4.Jxd4 Jc6 5.Jb5 d6 6.c4 a máme ježka za černého.


Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

12.díl pěšcových struktur  s   Maroczy             2.6. 2020
13.díl pěšcových struktur  x   Maroczy             9.6. 2020
14.díl pěšcových struktur  s   Ježek                 16.6. 2020
15.díl pěšcových struktur  x   Ježek                 23.6. 2020

Jde o čtyři díly za měsíc červen/jún v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Koupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/QG6R/


Online zahájení (červen/jún):

Jedem s medem na královskou indickou! Minule jsme probírali grünfelda za bílého. Takže logicky nyní navazuje královská indická. 
Chtěl bych vám ukázat a vysvětlit moji "srdeční záležitost" a to sice Petrosjanův systém (hraji ho někdy od cca 14 let až do současnosti). Který vzniká po tazích 1.Jf3 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 5.d4 0-0 6.Se2 e5 7.d5. Na tento systém bych se chtěl podívat v prvních dvou trénincích. Samozřejmě se také podíváme na nejrůznější odbočky v 6... tahu, kdy černý nehraje ...e5.

A v posledním tréninku bych vám chtěl ukázat "moji tajnou" zbraň na KID (královskou indickou), kterou jsem ještě nikde, nikdy neuveřejnil. Ale zatím o ní pomlčím a doufám, že to bude pro vás všechny příjemné překvapení.
Ps.: Jelikož z kraje června/júnu budu hrát zápas s Danem Šormem, je první trénink zahájení "až" od 11.6.

Všechny tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

1.díl    KID Petrosjan 1.díl                                           11.6.2020
2.díl    KID Petrosjan 2.díl                                           18.6.2020
3.díl   "tajná zbraň na KID za bílé"                              25.6.2020

Jde o tři díly za měsíc červen/jún v ceně 300 Kč (jeden díl 100 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Koupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/jz3N/

Robert Cvek

Komentáře (3)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

No tieto prázdniny budú nudné. Turnaje v šachu žiadne, dovolenky tiež. Bude dokonalá nuda. Neviem, že čo bude doma robiť. Možno dám si za cieľ prepísať do Wordu vybrané vzorové partie na každú pešiakovú štruktúru a vytlačiť si ich, aby som sa mohol na ne kedykoľvek pozrieť. Chcel by som študovať šachy aj na balkóne alebo vonku.

This comment was minimized by the moderator on the site

miki, proč nuda? máme ke strávení spoustu zajímavého materiálu od pana Cveka a kdyby Vám to nestačilo, tak si přijeďte zahrát pořádné šachy do Budějovic

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak si myslím, že v lete bude to ťažké, ale tak prestávka asi neuškodí. Každý online tréning som videl už minimálne 5x, pretože sú veľmi zaujímavé. Nevadí mám aj platené DVD tak niektoré z nich pozriem, tie som už dlhšie tak detailne nepozeral. Vidieť som videl každé, ale... Včera som začal pozerať Umenie obrany (síce len 2 časti) a bol som prekvapený, koľko som videl toho. Videl som dosť veľa. Čo si pamätám, keď som pozeral toto video asi pred 2 rokmi tak nevidel som tam nič a zdalo sa mi to až príliš ťažké. Zameriam sa špeciálne asi na pešiakové štruktúry, keďže sú to nové videá. Mám aj dobrú knižku na ne kúpenú. Chcel by som to naštudovať.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…