Mozek


Asi před 3,5 hodinami jsem Karlovi poslal článek o prvním díle poznat sám sebe. Před chvíli jsem se vrátil z lesa, kde jsem našel docela dost babek, ale také jsem byl chutným terčem komárů.

Jak už to u mě bývá, les mi (opět) přinesl mnoho zajímavých nápadů a myšlenek. Nevím jak se to děje, jak to funguje, ale určitý moment přemýšlím nějak jinak, najednou se sesypou myšlenky a propojují se věci, co bych normálně k sobě nedal, ani bych na to nepomyslel. A hlavně je toho hodně a jde to rychle. Zatraceně rychle.

Není to samozřejmě pokaždé, škoda :-) Rozhodl jsem se pro jednu věc.

Již jsem zde sliboval, že napíši knihu o šachu. Upřímně vzato, nemám šanci. Jedna z příčin je čas, kterého je velmi málo. Ale ta nejdůležitější věc je (jak jsem asi 50x zjistil), že bych to nikdy nedokázal, jen tak na povel psát. Navíc bych byl držen ve vlastních okovech nějakých osnov. Vím, že takto za mnou múza nechodí a nepřijde. A všechno by to bylo zamlžené v oparu křeči, zmaru a odporu.

Pro mě bude daleko lepší psát články. Zde. Dopředu se omlouvám, že to určitě nebude pravidelně a možná to někdy na sebe nebude navazovat, ale bude to. Jinak by to nebylo. To je easy.

Samozřejmě mě napadlo, jak píši v posledním článku, je to dobrá idea? Psát tu knihu zde, nebo její část. Však si to pak (skoro) nikdo nekoupí?

Na to je ale jednoduchá odpověď. Mě to tak nevadí. I v minulosti jsem psal pro radost. Je vždycky dobré vědět, že mohu kdykoliv skončit a kdykoliv začít. 

Jak to udělat abych byl "múzou políben"co nejvíce? Nevím, to bohužel vůbec netuším. Co jediné vím je, že musím pak toho využít. Jako v šachu.

A tak to je konec. Nebudu psát pokračování (poznejte sami sebe) tak jak by mělo vypadat, protože to pokračování bude vlastně celá kniha o které netuším jestli bude a pokud ano, tak jak bude vypadat.

Poznej sám sebe, říkám si, je to těžké. Moc těžké. Zřejmě to ani moc nejde. Všechno je v pohybu, i sám člověk. Je to neustálý proces. Ale poznal jsem jednu věc, mám hlad, jdu na oběd.

Robert Cvek

Komentáře (5)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Podľa mňa možno by nevadilo, keby ste časť knihy zverejnili v prijateľnej miere (povedzme len pár strán). Čitatelia by mali možnosť aspoň vidieť, čo kupujú. Ja osobne si ju určite kúpim. Chcel by som kúpiť aj novú knihu od Markoša, čo píše s Navarom, ale na to bude treba tiež počkať si ešte. Tak či tak teším sa na nové články, ktoré budete písať. To je super, že chcete písať.

This comment was minimized by the moderator on the site

Díky za reakci :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrý den,
napadl mě takový dotaz:
Jak moc oblíbená je mezi českou ,,šachovou smetánkou,,(dejme tomu první 20tka) jízda na kole jako forma sportu/pohybu? A jak to vidíte vy, je jízda na kole pro šachistu dobrá forma sportu/pohybu?

Předem děkuji za reakci!

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrý den,
to opravdu nevím jak je to oblíbené u naší špičky (vím, že Viktor Láznička velmi hodně jezdíval na kole, nevím jak tomu je nyní). Ale kolo je podle mě super. A pro šachy velmi vhodný doplněk.
Rádo se stalo

This comment was minimized by the moderator on the site

Bicykle určite majú šachisti radi, čítal som už veľa šachových článkov, v ktorých sa to spomínal u veľmi dobrých šachistov. Pamätám si na články o Burešovi, Káňovskom a Vojtovi Plátom, že bicykel mali celkom radi. Určite majú radi aj ďalší, či už medzinárodní majstri či veľmajstri. Prvú dvadsiatku neviem, niektorých ani nepoznám, lebo majú málo rozhovorov.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…