otuzovani


Možná by autor měl mít nějakou představu co chce dlouhodobě psát a o čem. Výhoda těchto mých stránek je ta, že mohu psát kdykoliv o čemkoliv. Dávám tomu volný průběh a to mi dává "křídla svobody". Následující článek je přesně ten, který bych někdy před čtrnácti dny (ani) nemohl napsat.

Otužujete se?

Ačkoliv se můj otec denně sprchoval studenou vodou a otužoval se, bohužel jsem tento jeho zvyk nikdy nepřevzal. Pár krát jsem se o to v životě pokoušel, ale naprosto bez úspěchu. Pustit na sebe ledovou vodu je až fyzicky bolestivé, silně nepříjemné až sebepoškozující. Vydržel jsem to maximálně dva dny. Navíc patřím mezi lidi, co nemusí moc vodu (samozřejmě se denně sprchuji).

A přesto se už asi 14 dní sprchuji studenou vodou. A teď je na vás, vážení čtenáři, uhodnout jak se to stalo. Jak se mohlo stát, že někdo kdo nesnáší otužování, se "najednou" otužuje. Třeba dneska několik minut pod ledovou sprchou, bez husí kůže. Přijde někdo na to? Samozřejmě další díl bude o tom, co se stalo. A pokusím se to (také) aplikovat do světa 64 polí.

Robert Cvek

Komentáře (5)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

není letos abnormální úroda švestek ?? :-) (předpokládám, že pokud prošly správným procesem zhodnocení do slivovice, tak je taky potřeba pravidelně koštovat, zda jsou v pořádku - pak by následná pravidelná ledová sprcha přicházela do úvahy)

ale asi to tak nebude ... dám se podat

This comment was minimized by the moderator on the site

Těsně vedle :-) Ale úroda není špatná, hlavně jablek. Ale jak jsi psal o švestkách...jdu si jich teď pár utrhnout :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Skúsim Robo... Vieme, že otužovanie je zdravé. No neznášaš to. Podobne ako možno šachista neznáša koncovky. Ale prekoná sa a ide do ich štúdia a nakoniec si ich zamiluje. Podobne možno ako tú studenú sprchu si si zamiloval ty. Či?:)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ahoj Vláďo, už je to tam :-) Nene, žádná láska ke studené vodě :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Já myslím, že jsi omylem spadnul do řeky a začal ses topit. A když se ti podařilo dostat se z vody, tak jsi přišel na to, že to sprchování studenou vodou vlastně není tak strašné. že to má něco do sebe. A už jsi u toho zůstal. Mára

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…