sprcha


V prvním díle jsem vám psal, jak jsem se nečekaně začal otužovat (sprchovat) studenou vodou. Mimochodem stále to trvá. Co se stalo? Vysvětlení je většinou to nejjednodušší co existuje. Tzv. Occamova břitva.

Takže. Je to tu. Netekla teplá voda. Praskl ve sklepě bojler s teplou vodou (benefit byl zatopený sklep) a oprava se protáhla.

Jak prosté, že. Jelikož se denně sprchuji, tak co jsem měl dělat? Takže jsem se začal pomalu a postupně omývat studenou vodou. Vůbec mě ten moment ani zbla nenapadlo, že bych se otužoval. K tomu došlo později.

Asi týden poté, co praskl bojler, jsem se opět chtěl "sprchovat", vlezl jsem do vany a přemýšlel jsem o šachách. Zcela automaticky jsem pustil vodu a začal jsem se sprchovat. Asi po deseti sekundách jsem zjistil, že se sprchuji studenou vodou!! A ten moment mi bliklo hlavou. Proč bych se nemohl otužovat? Nebylo to nepříjemné. Žádná husina, žádné křečovitě zaťaté svaly, žádné škleby zoufalství a agónie. Pohoda. Po vylezení z vany velmi příjemný, až hřejivý, pocit.

A tak se to tedy seběhlo.

Myslím si, že právě někdy úplně ty nejobyčejnější a nejbanálnější věci nás mohou posunout. Jen zjistit jejich potenciál. Doufám, že mi to vydrží. Zatímco ostatní kolem mě chodí ve svetru, mám vypnuté topení (ve své pracovně) a chodím doma v kraťasech a tričku. Je mi prostě permanentní vedro. Žena si ze mě utahuje, že jsem úchylák, co v létě chodí více oblečený než v zimě. Může být, ačkoliv pravá zima (ještě) nenastala. Bylo by zajímavé stavět sněhuláka v žábkách, tričku a kraťasech. Že to není úplná blbost dokazuje génius Wim Hoff.

Často jsem přemýšlel proč v SSSR byly šachy tak populární a také je tam tak dobře uměli. Opět je to prosté. Co tak asi měli dělat?

Bobby Fischer také dělal jen šachy. Pokud byste někomu vypli na měsíc internet (a nutně ho nepotřebuje), zřejmě udělá více práce než za celý rok. Ostatně, co také se dá dělat?

Robert Cvek

Komentáře (2)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

co na to říct ... pěkně těžký diagram. Zkoušel jsem všechna možná řešení, ale tato v podstatě vynucená varianta mne tedy nenapadla :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

:-) Jj právě ta jednoduchost toho vše je to to nejtěžší :-) Aneb pod svícnem je tma.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…